Strategia Ukrainy dotycząca realizacji Formuły Pokoju ma trzy poziomy – Jermak

Strategia Ukrainy dotycząca realizacji Formuły Pokoju ma trzy poziomy – Jermak

Ukrinform
Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak powiedział, że strategia Ukrainy dotycząca realizacji Pokojowej Formuły Wołodymyra Zełenskiego ma trzy poziomy.

Według Ukrinform Jermak napisał o tym w Telegramie.

„Kontynuujemy przygotowania do drugiego spotkania na szczeblu doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i doradców politycznych przywódców państw Arabii Saudyjskiej. Poświęcone ono będzie kluczowym zasadom pokoju opartym na Pokojowej Formule Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Utrzymujemy stały kontakt z naszymi partnerami. Po spotkaniu w Kopenhadze, które odbyło się w czerwcu, zwiększamy liczbę uczestników naszej inicjatywy w Arabii Saudyjskiej – będą wśród nich kraje Zachodu, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej” – powiedział Jermak.

Według Jermaka, ukraińska strategia realizacji Pokojowej Formuły Wołodymyra Zełenskiego ma trzy poziomy.

„Pierwsza to spotkania z ambasadorami akredytowanymi na Ukrainie, które są poświęcone szczegółowemu rozważeniu każdego z punktów Formuły Pokoju. Druga to ukraińska inicjatywa polegająca na spotkaniach doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i doradców politycznych w celu znalezienia optymalnych sformułowań i mechanizmów realizacji ukraińskiego planu pokojowego. Trzeci to założycielski światowy szczyt pokojowy z przywódcami państw, na którym odbędzie się realizacja Formuły" - powiedział Jermak.

Przypomniał, że pokojowa formuła Wołodymyra Zełenskiego składa się z 10 punktów. Na takich spotkaniach każdy z nich jest omawiany w formacie indywidualnym i grupowym z partnerami.

„Naszym celem w Arabii Saudyjskiej jest wypracowanie jednolitej wizji Formuły, wypracowanie możliwości zorganizowania przyszłego Światowego Szczytu Pokoju. Potrzebujemy przywrócenia ładu światowego, prawa międzynarodowego i ustanowienia sprawiedliwego pokoju w oparciu o Kartę Narodów Zjednoczonych i warunki Ukrainy. Pracujemy dalej” – podkreślił Jermak.

Jak informowaliśmy, w dniach 5-6 sierpnia w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej odbędzie się drugie spotkanie na szczeblu doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i doradców politycznych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-