Polska wraz z Ukrainą stała się tarczą Europy i nie może być w niej ani jednej szczeliny – Zełenski

Polska wraz z Ukrainą stała się tarczą Europy i nie może być w niej ani jednej szczeliny – Zełenski

Ukrinform
Ukraina wysoko sobie ceni historyczne wsparcie Polski, która wraz z naszym państwem stała się prawdziwą tarczą Europy. A w tej tarczy nie może być ani jednej rysy.

Wołodymyr Zełenski napisał o tym na Twitterze, informuje Ukrinform.

„Narody Europy wiedzą, że wolność wszystkich jest najsilniejsza, gdy jest wspólną wolnością wszystkich. My w Europie wiemy, jak jednoczyć się i bronić naszych wartości ramię w ramię, niezależnie od pór roku i nastrojów, prądów politycznych i osobistych ambicji. Ale teraz widzimy różne sygnały, że w niektórych miejscach polityka stara się być ponad jednością, a emocje ponad podstawowymi interesami narodów” – powiedział szef państwa.

Prezydent stwierdził, że Ukraina walczy o wolność swoją i całej Europy i jest wdzięczna każdemu narodowi, który pomaga.

„Bardzo doceniamy historyczne wsparcie Polski, która razem z nami stała się prawdziwą tarczą Europy – od morza do morza. I w tej tarczy nie może być ani jednej rysy” – podkreślił Zełenski.

„Nie pozwolimy, aby jakiekolwiek momenty polityczne popsuły stosunki między narodami ukraińskimi i polskimi, a emocje powinny zdecydowanie ostygnąć. Wolność i dobrobyt naszych narodów, wartości naszej Europy i zwycięstwo nad wspólnym rosyjskim wrogiem są ponad wszystko” – podsumował prezydent Ukrainy.

Jak informowaliśmy, szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Marcin Przydacz, komentując postulat pięciu krajów UE przedłużenia ograniczeń w imporcie ukraińskiego zboża, powiedział, że Kijów „powinien zacząć doceniać rolę, jaką odegrała Polska dla Ukrainy w ostatnich miesiącach i latach”.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Andrij Sybiha nazwał takie wypowiedzi bezpodstawnymi.

Następnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wezwało ambasadora RP na Ukrainie Bartosza Cichockiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-