Zełenski rozmawiał telefonicznie ze Stoltenbergiem

Zełenski rozmawiał telefonicznie ze Stoltenbergiem

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Jak donosi Ukrinform, Zełenski poinformował o tym w Telegramie.

„Omawiali realizację porozumień osiągniętych podczas wileńskiego szczytu Sojuszu, a także dalsze działania dotyczące integracji Ukrainy z NATO” – czytamy w komunikacie.

Rozmówcy podzielili się ocenami obecnej sytuacji na Morzu Czarnym i zagrożeń, jakie stwarza ona dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

„Zidentyfikowano priorytetowe i przyszłe kroki niezbędne do odblokowania i zrównoważonego funkcjonowania „korytarza zbożowego” Morza Czarnego” – podkreślił Zełenski.

Jak donosi Ukrinform, Zełenski oświadczył podczas 14 dorocznego Forum Bezpieczeństwa w Aspen, że Morze Czarne nie należy do Rosji, są tam Ukraina, Turcja, Rumunia i Bułgaria.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-