Ze szczytu NATO wracamy z dobrym wynikiem dla naszego kraju i naszych żołnierzy – Zełenski

Ze szczytu NATO wracamy z dobrym wynikiem dla naszego kraju i naszych żołnierzy – Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy stwierdził, że wraca ze szczytu NATO w Wilnie z dobrymi wynikami dla naszego kraju i naszej armii.

Wołodymyr Zełenski poinformował o tym w wideo, donosi Ukrinform.

"Wracamy do domu z dobrym wynikiem dla naszego kraju, to jest bardzo ważne dla naszych żołnierzy" - powiedział.

Prezydent wyjaśnił, że jednym z rezultatów szczytu jest "duże wzmocnienie uzbrojenia" - obrony przeciwlotniczej, rakietowej, pojazdów opancerzonych i artylerii.

„To bardzo ważne: po raz pierwszy od uzyskania niepodległości stworzyliśmy fundament bezpieczeństwa dla Ukrainy na drodze do NATO” – powiedział szef państwa.

Wyjaśnił, że taką podstawę dają konkretne gwarancje bezpieczeństwa, które potwierdzają 7 największych demokracji świata.

„Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak bezpiecznej bazy, a to jest poziom Wielkiej Siódemki. Na tym fundamencie zbudujemy nową, prawnie wiążącą architekturę dwustronnych traktatów bezpieczeństwa z najsilniejszymi” – podsumował Zełenski.

Jak donosi Ukrinform, według Zełenskiego, po uzgodnieniu przez G7 wspólnej deklaracji poparcia, Ukraina już zaczyna opracowywać odpowiednie dokumenty dwustronne.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-