Zełenski w Wilnie - NATO zapewni Ukrainie bezpieczeństwo, Ukraina wzmocni NATO

Zełenski w Wilnie - NATO zapewni Ukrainie bezpieczeństwo, Ukraina wzmocni NATO

wideo
Ukrinform
Sojusz Północnoatlantycki zapewni Ukrainie bezpieczeństwo, Ukraina wzmocni NATO.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to podczas przemówienia w Wilnie na wiecu poparcia dla przejścia Ukrainy do NATO, donosi Ukrinform.

„NATO zapewni Ukrainie bezpieczeństwo. Ukraina wzmocni NATO” – powiedział Zełenski.

Prezydent zaznaczył, że dziś przyjechał do Wilna z wiarą w decyzję, z wiarą w partnerów, z wiarą w silne NATO, w NATO, które się nie waha, nie marnuje czasu i nie ogląda się na żadnego agresora.

„Chciałbym, aby ta wiara stała się ufnością w decyzje, na które wszyscy zasługujemy i których oczekuje każdy z naszych żołnierzy, każdy z naszych obywateli, każda z naszych matek, każde z naszych dzieci. Czy to zbyt wiele do życzenia? – dodał Zełenski.

Ukrinform publikuje pełny tekst przemówienia Prezydenta Ukrainy.

Chwała Ukrainie!

Jak w domu. Bardzo przyjemnie.

Dziękuję Litwo, bardzo dziękuję.

Nie znam waszego języka, będę mówić po ukraińsku – w języku naszych bohaterów i żołnierzy.

Oczywiście będzie tłumaczenie na Wasz język ojczysty.

Wilno, to wielki zaszczyt być tutaj! Witam Wam!

Witamy i dziękujemy! Każdemu z Was!

Tu, w Wilnie, widzimy postęp Europy. Tutaj ludzie wiedzą, czym jest bezpieczeństwo i jak je osiągnąć. I wiedzą, że bezpieczeństwo jest razem z Ukrainą.

Dziękuję Wam, Wilno, wszystkim miastom i gminom litewskim za każdy apel o wsparcie dla Ukrainy, za udzielenie schronienia naszym ludziom, którzy uciekli z działań wojennych tutaj, w waszym domu, na Litwie... Dziękuję!

Dziękuję za pomoc w naszej obronie, za jasne, uczciwe i – co ważne – odważne stanowisko w sprawie zaproszenia Ukrainy do NATO. Ukraińskie flagi na ulicach Litwy dobitnie dowodzą, że już jesteśmy sojusznikami, a Ukraina będzie bronić zarówno swojej, jak i waszej wolności! I nigdy, nigdy i nikt nie może spojrzeć wstecz na Moskwę!

Chciałbym Wam podziękować. Dziękuję Ci Gitanas! Zawsze bardzo nam pomagasz. Dziękuję Panie Burmistrzu! I dzięki wam wszystkim na placu teraz!

Dziś tutaj, w Wilnie, ukraińska flaga bojowa z Bachmuta. Tam odbywa się jedna z najbardziej decydujących bitew o wolność w Europie i jako taka zostanie zapamiętana przez nasze dzieci i wnuki. Ta nasza flaga bojowa z Bachmuta oznacza, że ​​już nigdy Litwini nie będą musieli walczyć z rosyjskimi żołnierzami ani pod wileńską wieżą telewizyjną, ani w żadnym innym miejscu waszej stolicy waszego kraju! Litwa zawsze będzie tylko Wasza! Ta nasza flaga oznacza, że ​​już nigdy nie będzie deportacji z krajów bałtyckich na Syberię. Nigdy więcej nie będzie podziałów Polski i upokorzenia Węgier przez najeźdźców. Nigdy więcej nie będzie czołgów w Pradze i „wojny zimowej” przeciwko wolności Finlandii... Nie będzie już okupacji w Europie!

Choć flaga ukraińska jest przeszyta kulami, jest żywa, dumna i wolna, co oznacza, że ​​każda flaga narodów Europy będzie żywa, dumna i wolna. Tam, w ruinach Bachmuta, na polach innych bitew na Ukrainie, rosyjskie ambicje agresywne pozostaną pokonane. I nie Ukraina ani nikt inny w naszej Europie, ale oni, rosyjskie ambicje agresywne, legną w gruzach.

Dziś wyruszam tutaj z wiarą w rozwiązanie, z wiarą w naszych partnerów, z wiarą w silne NATO. W NATO, które się nie waha, nie marnuje czasu i nie ogląda się za żadnego agresora... I chciałbym, żeby ta wiara stała się pewnością - wiarą w rozwiązania, na które zasługujemy - wszyscy zasługujemy i na które każdy z naszych żołnierze, każdy z naszych obywateli, każda z naszych matek, każde z naszych dzieci. I czy to zbyt duże pragnienie?

NATO zapewni Ukrainie bezpieczeństwo. Ukraina wzmocni Sojusz

„Szlowie Ukrawnaj,

Szlowie Letuwaj”!”

Jak poinformował Ukrinform, w dniach 11-12 lipca w stolicy Litwy odbywa się szczyt NATO. We wtorek do Wilna przybył także prezydent Wołodymyr Zełenski.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-