Stefanczuk spotkał się z Dudą w Polsce - rozmawiali o koalicji lotniczej

Stefanczuk spotkał się z Dudą w Polsce - rozmawiali o koalicji lotniczej

Ukrinform
Przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk podczas wizyty w RP spotkał się z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.

Poinformował o tym marszałek ukraińskiego parlamentu na Facebooku , informuje Ukrinform.

Podczas spotkania strony omówiły szereg kwestii.

„Podkreśliłem, że sprawą numer 1 dla Ukrainy jest kontynuacja i przyspieszenie pomocy wojskowej. Z Polski i przez Polskę. Jestem bardzo wdzięczny za całe udzielone wsparcie obronne. Dziękuję za szkolenie naszego wojska. Dziękuję za zgodę na szkolenie naszych pilotów. Rozmawiali o utworzeniu koalicji lotniczej. Słyszałem ważne sygnały, że Polska będzie nadal mobilizowała społeczność międzynarodową do wsparcia i pomocy Ukrainie" - zaznaczył Stefanczuk.

Według niego poruszono także kwestię integracji Ukrainy z Unią Europejską. Szef Rady Najwyższej podziękował Polsce za wsparcie tej drogi. Zaznaczył, że ukraiński parlament wdrożył zalecenia Komisji Europejskiej, Ukraina czeka na ocenę okresową i zamierza do końca roku rozpocząć negocjacje w sprawie członkostwa w UE.

Ponadto Stefanczuk poinformował, że dyskutowano o euroatlantyckiej przyszłości Ukrainy.

„Na zbliżającym się szczycie NATO w Wilnie chcemy usłyszeć wspólną wizję Sojuszu dotyczącą warunków akcesji Ukrainy” – dodał przewodniczący ukraińskiego parlamentu.

Przewodniczący Rady Najwyższej poinformował również, że na spotkaniu poruszono kwestię odbudowy Ukrainy.

„Pomiędzy naszymi krajami została już podpisana osobna umowa o odbudowie. Razem odbudujemy i uczynimy Ukrainę silniejszą i nowocześniejszą” – podkreślił Stefanczuk.

Jak poinformował Ukrinform, przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk przebywa z roboczą wizytą w RP.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-