Stefanczuk przemawiał w polskim parlamencie

Stefanczuk przemawiał w polskim parlamencie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Ukraina liczy na pomoc Polski w „wielkim i ambitnym” projekcie odbudowy kraju.

O tym powiedział przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk podczas przemówienia przed Parlamentem RP, donosi korespondent Ukrinform.

„Pomimo wojny musimy dziś rozpocząć odbudowę Ukrainy. Postrzegamy Polskę jako ważną część tego dużego i ambitnego projektu. Razem odbudujemy Ukrainę lepszą niż była” – podkreślił marszałek ukraińskiego parlamentu.

Stefanczuk podziękował także za rozpoczętą przez Polskę konfiskatę rosyjskich aktywów.

„Wyrządzone nam szkody muszą zostać zrekompensowane przez agresora” – dodał.

Szef Rady Najwyższej zaznaczył, że świat widział, jakie okropności Rosja przyniosła ukraińskiej ziemi. W niektórych miastach, takich jak Bucza, Borodzianka, Izjum, Czernihów, nadal znajdują się miejsca tortur i bezimienne pochówki powstałe w wyniku okupacji rosyjskiej.

Stefanczuk powiedział, że Ukraina robi wszystko, „aby każdemu przywrócić imię i nazwisko, aby został godnie pochowany, bo to jest niezbywalne prawo, prawo do godnego pochówku i prawo do wiecznej pamięci”.

„Jesteśmy gotowi i otwarci na współpracę z Polską. Wspólnie poszukujemy i przywracamy miejsca pamięci. Wspólnie przywrócimy z zapomnienia nazwiska tych, którzy spoczywają w bezimiennych grobach zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce” – podkreślił marszałek ukraińskiego parlamentu.

Jak poinformował Ukrinform, przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk przebywa z dwudniową wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-