Ciężka broń dla Ukrainy i szkolenie pilotów - Stefanczuk spotkał się z Morawieckim

Ciężka broń dla Ukrainy i szkolenie pilotów - Stefanczuk spotkał się z Morawieckim

zdjęcie
Ukrinform
Przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk rozmawiał z premierem RP Mateuszem Morawieckim na temat dostaw ciężkiego uzbrojenia na Ukrainę oraz szkoleniu pilotów.

Poinformował o tym przewodniczący Rady Najwyższej na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Podczas spotkania rozmawialiśmy przede wszystkim o wzmocnieniu wsparcia bezpieczeństwa i przyspieszeniu dostaw ciężkiego uzbrojenia. Z zadowoleniem przyjąłem gotowość Polski do szkolenia ukraińskich pilotów. Mam nadzieję, że ten proces wkrótce się rozpocznie” – czytamy w komunikacie.

Stefanczuk zaapelował też do Polski o rozszerzenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

„Ważne jest rozwiązanie problemu uchylania się Rosji od sankcji, wprowadzenie pełnego embarga na nośniki energii oraz wprowadzenie sankcji wobec Rosatomu” – podkreślił szef Rady Najwyższej.

Jednocześnie zaapelował do Polski o wspieranie Pokojowej Formuły Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

„W końcu Ukraina dąży do wszechstronnego, sprawiedliwego i trwałego pokoju, a także bezpieczeństwa dla całego świata” – dodał przewodniczący ukraińskiego parlamentu.

Stefanczuk podziękował też rządowi RP za wszechstronną pomoc dla Ukrainy i wsparcie w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji.

Jak poinformował Ukrinform, szef Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk przebywa z dwudniową wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-