Zgromadzenie Parlamentarne NATO uznało zbrodnie Rosji na Ukrainie za ludobójstwo

Zgromadzenie Parlamentarne NATO uznało zbrodnie Rosji na Ukrainie za ludobójstwo

Ukrinform
Zgromadzenie Parlamentarne NATO uznało zbrodnie Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie za ludobójstwo, a reżim terrorystyczny w Federacji Rosyjskiej za rasizm.

Zostało to ogłoszone przez szefa ukraińskiej delegacji do PA NATO Jehora Czerniewa na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Zgromadzenie Parlamentarne NATO uznało zbrodnie Rosji przeciwko Ukrainie za ludobójstwo, a reżim terrorystyczny w Federacji Rosyjskiej za rasizm. Jednogłośnie” – napisał deputowany.

Jak napisał, ZP NATO wezwała również rządy państw członkowskich do otwartego ogłoszenia na szczycie w Wilnie, że Ukraina zostanie członkiem Sojuszu oraz do uzgodnienia kolejnych konkretnych kroków w celu przystąpienia Ukrainy do NATO.

„To jest nasze dyplomatyczne zwycięstwo. Wszystkie nasze kluczowe życzenia dotyczące ostatecznego tekstu deklaracji zostały uwzględnione” – przekonuje polityk.

Czerniew zauważył, że tekst deklaracji odnosi się do poparcia dla trybunału międzynarodowego, pomocy Ukrainie przed i po zwycięstwie, potępienia ideologii rasizmu, przywrócenia integralności terytorialnej, a także sankcji, reparacji i „planu Marshalla”.

„Podstawa pod szczyt NATO w Wilnie została położona. Swoje stanowisko wyrazili parlamentarzyści krajów Sojuszu. Teraz wszystko zależy od rządów” – podsumował szef ukraińskiej delegacji w ZP NATO.

Jak informowaliśmy, szczyt NATO odbędzie się w Wilnie w dniach 11-12 lipca.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-