Zełenski rozmawiał z Bidenem o wzmocnieniu zdolności obronnych Ukrainy

Zełenski rozmawiał z Bidenem o wzmocnieniu zdolności obronnych Ukrainy

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent USA Joe Biden omówili dalszą współpracę na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy i formułę pokojową.

Poinformował o tym szef państwa ukraińskiego w Telegramie, informuje Ukrinform.

„W Japonii spotkałem się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidenem. Wielkie podziękowania od naszych ludzi za udzielenie Ukrainie potężnej pomocy finansowej przez USA, która wynosi łącznie 37 miliardów dolarów, a także za nowy pakiet pomocy wojskowej w wysokości 375 milionów dolarów” – napisał Zełenski.

Powiedział, że na spotkaniu z Bidenem rozmawiali o dalszej współpracy na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy, a także o kwestii realizacji ukraińskiej formuły pokojowej.

„Wymienialiśmy poglądy na projekty odbudowy Ukrainy” – dodał prezydent.

Wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Ponadto prezydent zaznaczył, że podczas spotkania osobno skupiono się na kwestii euroatlantyckiej integracji Ukrainy, przygotowaniach do wileńskiego szczytu NATO oraz znaczeniu uzyskania gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy przed jej przystąpieniem do NATO.

Zełenski dodał, że odnotował również decyzję prezydenta USA o wsparciu międzynarodowej koalicji lotniczej.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent USA Joe Biden spotkali się w Hiroszimie w ramach szczytu G7.

Departament Obrony USA w niedzielę 21 maja ogłosił dodatkową pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy w celu zaspokojenia krytycznych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i obrony na łączną kwotę 375 milionów dolarów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-