Na szczycie G7 w Hiroszimie kwestie ukraińskie były centralne – Zełenski

Na szczycie G7 w Hiroszimie kwestie ukraińskie były centralne – Zełenski

wideo
Ukrinform
W Hiroszimie Ukraina była honorowym uczestnikiem prac Grupy Siedmiu, a temat ukraiński był centralny.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wideo, donosi Ukrinform.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Drodzy Ukraińcy!

Kończymy ten bardzo trudny, ale bardzo ważny tydzień. W piątek - Liga Państw Arabskich. Sobota i niedziela - G7 plus Ukraina i jeszcze bardziej rozbudowany format - 7 plus partnerzy, w tym Globalne Południe plus Ukraina. Intensywnie.

Świat słyszy nasze stanowisko. Gwarancje ochrony i bezpieczeństwa, zwrot wszystkich naszych terytoriów, wszystkich naszych ludzi, sprawiedliwość, realizacja naszej formuły pokoju… Mamy porozumienie ze światową większością w każdym ważnym dla Ukrainy punkcie. I wspólnie zwiększymy ukraiński potencjał.

W tę sobotę na Ukrainie był Dzień Nauki, a im więcej możliwości dajemy Ukrainie, tym więcej dajemy każdemu, kto pracuje w tej szlachetnej dziedzinie. Składam życzenia wszystkim naszym naukowcom!

Dziś, w niedzielę, tutaj, w Hiroszimie, Ukraina była prawdziwie honorowym uczestnikiem prac „Wielkiej Siódemki”. Temat ukraiński jest centralny, szacunek dla wszystkich Ukraińców jest wyjątkowy. Dziękuję "Siódemce"!

Spotkanie z prezydentem Bidenem – i jak zwykle po takich negocjacjach stajemy się silniejsi. Spotkanie z przywódcą Indonezji - znaczące. Spotkanie z Prezydentem Republiki Korei – jest potencjał na silne relacje. Spotkanie z premierem Kanady Trudeau - dziękuję, Justin. Rozmawiałem też z przywódcami Wietnamu i Australii. Rozmawialiśmy osobno i szczegółowo z premierem Japonii – będziemy zacieśniać współpracę.

Była też bardzo ważna ceremonia i przemówienie w Muzeum Pokoju w Hiroszimie...

Nasza jedność ze światem, nasza obrona Ukraińców i nasza siła – siła państwa ukraińskiego – będzie najgodniejszym hołdem złożonym pamięci naszego narodu – różnych pokoleń – którego życie było ciągle łamane i deptane przez rosyjskie zło i tyranię, która zmienia kształt, ale równie brutalnie zabija.

Dziś Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych... Dzień Pamięci o wszystkich, którzy zginęli w latach reżimu sowieckiego. Nie zapominamy, co się stało, nie zapominamy, kogo straciliśmy, i nie zapominamy, że musimy być silni.

I zawsze będziemy.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-