Państwa G7 zgodziły się co do potrzeby dalszego wspierania Ukrainy - Scholz

Państwa G7 zgodziły się co do potrzeby dalszego wspierania Ukrainy - Scholz

Ukrinform
Ukraina stała się jednym z głównych tematów dyskusji wśród przywódców grupy G7 w Hiroszimie w Japonii, gdzie osiągnięto porozumienie o dalszym wspieraniu Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne.

Poinformował o tym kanclerz federalny Olaf Scholz po wynikach pierwszego dnia spotkania przywódców ugrupowania 20 maja, informuje Ukrinform.

„Po raz kolejny zapewniliśmy tutaj, że zapewnimy Ukrainie niezbędne wsparcie tak długo, jak będzie to konieczne: humanitarne, finansowe, a także poprzez dostawy broni. Jest to szeroki konsensus, jaki osiągnęły w tej kwestii kraje G7. Jest to ważne także dlatego, że konsensus zawiera również przesłanie, że sprawiedliwy pokój jest możliwy tylko wtedy, gdy Rosja zrozumie, że musi przerwać tę wojnę i wycofać swoje wojska” – powiedział dziennikarzom Scholz.

Kanclerz dodał, że ​​chodzi o globalne wsparcie dla Ukrainy, że "wszyscy są na to gotowi".

Zaznaczył, że straszna wojna rozpętana przez Rosję, której ofiarami padła niewiarygodna liczba ludzi i która przyniosła Ukrainie niewiarygodne zniszczenia, ma konsekwencje dla całego świata.

Scholz z zadowoleniem przyjął udział w szczycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, z którym prowadził ostatnio w Berlinie "bardzo intensywne negocjacje". Według niego odbyły się dobre konsultacje i są konkretne porozumienia w sprawie dalszych sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

„To bardzo ważne, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby jeszcze bardziej poprawić sankcje, które już obowiązują, aby powstrzymać Rosję od kontynuowania tej wojny. To jest porozumienie, do którego zasadniczo tutaj doszliśmy” – powiedział szef niemieckiego rządu.

Zaznaczył, że pakiet europejskich sankcji jest omawiany odrębnie w ramach Unii Europejskiej.

Jak informowaliśmy, w japońskim mieście Hiroszima odbywa się szczyt G7. Bierze w nim również udział ukraiński przywódca Wołodymyr Zełenski.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-