Dżemilew powiedział, że Rosja zamknęła wszystkie możliwości negocjacji - wyzwolenie Krymu nastąpi siłą

Dżemilew powiedział, że Rosja zamknęła wszystkie możliwości negocjacji - wyzwolenie Krymu nastąpi siłą

Ukrinform
Federacja Rosyjska zamknęła wszystkie drogi negocjacji i teraz nie ma innej drogi wyzwolenia Krymu, jak tylko militarna.

O tym powiedział w wywiadzie dla Ukrinform przywódca narodu Tatarów Krymskich, deputowany Ukrainy Mustafa Dżemilew.

„Sami zamknęli wszystkie drogi do negocjacji. A teraz nie ma innego sposobu, z wyjątkiem wojskowego. Kiedy dzwonią do mnie rodacy z Krymu i pytają, jak się sprawy mają, jakie są perspektywy, odpowiadam, że najprawdopodobniej nastąpi przymusowe zwolnienie. Mówię, że będziemy strzelać, w szczególności do baz wojskowych na Krymie. Oczywiście rozmawiam ze świadomymi ludźmi, odpowiadają mi: nawet jeśli wszystko tu zamienicie w piekło, jesteśmy na to gotowi, tylko przyjdźcie szybko. Taki jest stosunek Tatarów krymskich do tej kwestii” – powiedział Dżemilew.

Stanowisko to tłumaczył tym, że w negocjacjach między przedstawicielami Ukrainy i Rosji, prowadzonych po inwazji na pełną skalę, strona ukraińska broniła stanowiska, że ​​agresor powinien wycofać się do granicy z 24 lutego 2022 r., a kwestia Krymu i Donbasu powinny zostać rozwiązane w drodze negocjacji.

„Ale niemal natychmiast rzecznik Putina Pieskow złożył oświadczenie, że kwestia Krymu nie będzie omawiana” – zaznaczył Dżemilew.

Jak poinformowano, szef GUR MON Kyryło Budanow powiedział, że wraz z wkroczeniem jednostek ukraińskich na Krym zwolennicy Rosji opuszczą półwysep przez przeprawę promową Kercz.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-