Dżemilew powiedział, że Rosja zamknęła wszystkie możliwości negocjacji - wyzwolenie Krymu nastąpi siłą

Dżemilew powiedział, że Rosja zamknęła wszystkie możliwości negocjacji - wyzwolenie Krymu nastąpi siłą

Ukrinform
Federacja Rosyjska zamknęła wszystkie drogi negocjacji i teraz nie ma innej drogi wyzwolenia Krymu, jak tylko militarna.

O tym powiedział w wywiadzie dla Ukrinform przywódca narodu Tatarów Krymskich, deputowany Ukrainy Mustafa Dżemilew.

„Sami zamknęli wszystkie drogi do negocjacji. A teraz nie ma innego sposobu, z wyjątkiem wojskowego. Kiedy dzwonią do mnie rodacy z Krymu i pytają, jak się sprawy mają, jakie są perspektywy, odpowiadam, że najprawdopodobniej nastąpi przymusowe zwolnienie. Mówię, że będziemy strzelać, w szczególności do baz wojskowych na Krymie. Oczywiście rozmawiam ze świadomymi ludźmi, odpowiadają mi: nawet jeśli wszystko tu zamienicie w piekło, jesteśmy na to gotowi, tylko przyjdźcie szybko. Taki jest stosunek Tatarów krymskich do tej kwestii” – powiedział Dżemilew.

Stanowisko to tłumaczył tym, że w negocjacjach między przedstawicielami Ukrainy i Rosji, prowadzonych po inwazji na pełną skalę, strona ukraińska broniła stanowiska, że ​​agresor powinien wycofać się do granicy z 24 lutego 2022 r., a kwestia Krymu i Donbasu powinny zostać rozwiązane w drodze negocjacji.

„Ale niemal natychmiast rzecznik Putina Pieskow złożył oświadczenie, że kwestia Krymu nie będzie omawiana” – zaznaczył Dżemilew.

Jak poinformowano, szef GUR MON Kyryło Budanow powiedział, że wraz z wkroczeniem jednostek ukraińskich na Krym zwolennicy Rosji opuszczą półwysep przez przeprawę promową Kercz.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-