Zełenski spotkał się z Macronem w Pałacu Elizejskim

Zełenski spotkał się z Macronem w Pałacu Elizejskim

zdjęcie
Ukrinform
Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Jak donosi Ukrinform, film z przybycia ukraińskiego przywódcy do Pałacu Elizejskiego opublikował na Twitterze francuski kanał BFM TV.

„Emmanuel Macron przyjął prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Pałacu Elizejskim” – czytamy we wpisie.napisał

Wołodymyr Zełenski powiedział w Telegramie: „Ukraina i Francja wspólnie chronią wolność i bezpieczeństwo Europy! Każdego dnia przybliżamy pokój wszystkim Ukraińcom i Europejczykom”.

Jak informowaliśmy, prezydent Zełenski przyleciał w niedzielę z Niemiec do Paryża, gdzie ma odbyć się robocza kolacja z Emmanuelem Macronem.

Pałac Elizejski poinformował, że podczas spotkania Macron „potwierdzi stałe wsparcie Francji i Europy w przywracaniu praw Ukrainy i ochronie jej podstawowych interesów”.

Mając to na uwadze, rozmowa między dwoma przywódcami skoncentruje się na „wsparciu, jakiego Francja nadal udziela w odpowiedzi na pilne potrzeby militarne i humanitarne Ukrainy”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-