Wsparcie dla Ukrainy i presja na Rosję - Kijów i Berlin podpisały wspólną deklarację

Wsparcie dla Ukrainy i presja na Rosję - Kijów i Berlin podpisały wspólną deklarację

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski i kanclerz Niemiec podpisali w Berlinie wspólną deklarację o wsparciu dla Ukrainy i naciskach na Federację Rosyjską.

Tekst dokumentu został opublikowany na stronie głowy państwa ukraińskiego, przekazuje Ukrinform.

„Niemcy będą nadal udzielać Ukrainie wsparcia politycznego, finansowego, humanitarnego i wojskowego tak długo, jak będzie to potrzebne – indywidualnie i poprzez współpracę międzynarodową w ramach Unii Europejskiej, G7, NATO, ONZ i innych formatów” – czytamy w oświadczeniu.

Odnotowuje się również, że Niemcy popierają inicjatywę Ukrainy na rzecz sprawiedliwego i trwałego pokoju i są gotowe do współpracy z Ukrainą w celu zapewnienia jak najszerszego międzynarodowego udziału w realizacji ukraińskiej formuły pokojowej oraz w Światowym Szczycie Pokojowym.

Ukraina i Niemcy podkreśliły swoje zdecydowane zaangażowanie na rzecz postawienia przed sądem winnych zbrodni wojennych i innych okrucieństw popełnionych w związku z agresywną wojną Rosji.

Odnotowuje się również potrzebę utrzymania i zwiększenia zbiorowej presji na Rosję i tych, którzy wspierają jej wysiłki militarne poprzez dalsze sankcje.

Ponadto Niemcy zadeklarowały wsparcie dla Ukrainy w reformowaniu i spełnieniu wymogów niezbędnych do rozpoczęcia negocjacji w sprawie przystąpienia do UE.

„Niemcy wspierają Komisję Ukraina-NATO jako platformę dalszego wzmacniania i rozszerzania partnerstwa między NATO i Ukrainą na drodze określonej w Deklaracji Bukaresztańskiej, przyczyniając się w ten sposób do realizacji naszych wspólnych interesów w zapewnieniu euroatlantyckiego pokoju, stabilności i bezpieczeństwa. Ukraina i Niemcy liczą na rozwiązanie tych kwestii na szczycie NATO w Wilnie w lipcu 2023 roku” – podkreślono w deklaracji.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa z wizytą w Niemczech 14 maja.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-