Zełenski rozpoczął wizytę w Niemczech od spotkania ze Steinmeierem

Zełenski rozpoczął wizytę w Niemczech od spotkania ze Steinmeierem

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął wizytę w Niemczech od spotkania z prezydentem federalnym Frankiem-Walterem Steinmeierem w Berlinie.

Poinformował o tym korespondent Ukrinform.

Odbędą się także rozmowy z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

Po południu Scholz wręczy Zełenskiemu Międzynarodową Nagrodę im Karola Wielkiego.

To pierwsza wizyta prezydenta w tym kraju od początku wojny. Odbywa się to z zachowaniem niespotykanych dotąd środków bezpieczeństwa: wszystko jest otoczone przez policję, na dachach są snajperzy, a w powietrzu latają helikoptery.

Ukraiński przywódca przybył do Berlina z Rzymu o godzinie 0.30. Z lotniska BER przyleciał helikopterem do Bendlerblock, drugiej oficjalnej rezydencji ministra obrony, informuje Bild .

Jak informowaliśmy, 13 maja prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził Włochy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-