Zełenski spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej

Zełenski spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się wczoraj z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, która przyjechała do Kijowa, aby wspólnie z Ukraińcami świętować Dzień Europy.

Jak poinformował Ukrinform, zostało to ogłoszone w telegramie głowy państwa.

„Dzisiaj spotykamy się w Kijowie w tym szczególnym dniu, ponieważ Kijów jest idealnym miejscem do świętowania Dnia Europy” – zaznaczył prezydent.

Przypomniał, że od teraz 9 maja będzie Dniem Europy - zarówno w Unii Europejskiej, jak i na Ukrainie.

I każdego dnia, według niego, odważny naród ukraiński broni właśnie tych wartości, które są podstawą Unii Europejskiej.

Jak poinformował Ukrinform, Ursula von der Leyen powiedziała dzień wcześniej, że zamierza przedyskutować kilka kluczowych obszarów współpracy z kierownictwem Ukrainy – od dostaw amunicji po udzielanie znacznej pomocy finansowej dla państwa i odbudowy Ukrainy. Ważnym tematem negocjacji będą starania o pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za zbrodnię agresji popełnioną na Ukrainie. Kolejnym obszarem dyskusji jest przygotowanie gruntu pod rozpoczęcie negocjacji z Ukrainą w sprawie przystąpienia do UE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-