Spór eksportowy z UE zostanie rozstrzygnięty w ramach obecnych ram umownych – Prezydent

Spór eksportowy z UE zostanie rozstrzygnięty w ramach obecnych ram umownych – Prezydent

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen rozmawiali o sporze eksportowym między Ukrainą a szeregiem krajów UE.

Poinformował o tym Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia wideo pod koniec 440. dnia wojny.

„Wizyta Ursuli von der Leyen, pani przewodniczącej Komisji Europejskiej, była w tym szczególnym dniu zarówno symboliczna, jak i bardzo produktywna… Oczywiście dyskutowaliśmy również o sporze eksportowym z naszymi sąsiadami w UE. Musimy go przezwyciężyć w czystym duchu istniejącej między nami podstawy umownej” - powiedział głowa państwa.

Zełenski zaznaczył, że strony poruszyły też kwestię nacisku sankcji na Rosję, przygotowania 11. pakietu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie Ukraina podkreślała swoje osiągnięcia na polu walki i artykułowała oczekiwania partnerów w dziedzinie obronności. Podczas spotkania omówiono również polityczne perspektywy Ukrainy w integracji europejskiej.

Głowa państwa podziękował szefowej Komisji Europejskiej za udział w spotkaniu z okazji powołania trybunału ds. zbrodni rosyjskiej agresji na Ukrainę.

„W sumie 37 uczestników spotkania to państwa i instytucje międzynarodowe. Zwróciłem się do uczestników i zaapelowałem, by podążać drogą ku pełnej odpowiedzialności agresora” – podsumował Prezydent.

Jak donosi Ukrinform, Ukraina spodziewa się, że Unia Europejska wkrótce przyjmie 11. pakiet sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, który będzie zawierał restrykcje wobec przemysłu nuklearnego państwa terrorystycznego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-