Zełenski spotkał się z królem Holandii

Zełenski spotkał się z królem Holandii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wziął udział w audiencji u króla Holandii Willema-Alexandra.

Szef państwa poinformował o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Podziękowałem Holandii za wszechstronne wsparcie Ukrainy w obronie naszej wolności i niepodległości, a także za osobistą troskę króla i rodziny królewskiej o Ukraińców, którzy przybyli do Holandii w poszukiwaniu schronienia przed wojną” – napisał Zełenski.

Prezydent podkreślił, że od pierwszych dni rosyjskiej agresji Ukraina czuje, że Holandia i cały naród holenderski są z Ukrainą.

Ponadto Zełenski wysoko ocenił bliskie partnerstwo, jakie Ukraina i Holandia zbudowały w ciągu ostatniego roku na wielu poziomach.

Zwrócił także uwagę na symbolikę faktu, że audiencja u króla Niderlandów odbyła się w ważnym dla jego kraju Dniu Pamięci, kiedy to mieszkańcy Holandii oddają hołd żołnierzom i cywilom poległym w czasie II wojny światowej, jak a także w innych konfliktach zbrojnych i misjach pokojowych.

Jak poinformował Ukrinform, głowa państwa ukraińskiego odwiedził Holandię w czwartek, dzień po wizycie w Finlandii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-