Zełenski spotkał się z królem Holandii

Zełenski spotkał się z królem Holandii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wziął udział w audiencji u króla Holandii Willema-Alexandra.

Szef państwa poinformował o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Podziękowałem Holandii za wszechstronne wsparcie Ukrainy w obronie naszej wolności i niepodległości, a także za osobistą troskę króla i rodziny królewskiej o Ukraińców, którzy przybyli do Holandii w poszukiwaniu schronienia przed wojną” – napisał Zełenski.

Prezydent podkreślił, że od pierwszych dni rosyjskiej agresji Ukraina czuje, że Holandia i cały naród holenderski są z Ukrainą.

Ponadto Zełenski wysoko ocenił bliskie partnerstwo, jakie Ukraina i Holandia zbudowały w ciągu ostatniego roku na wielu poziomach.

Zwrócił także uwagę na symbolikę faktu, że audiencja u króla Niderlandów odbyła się w ważnym dla jego kraju Dniu Pamięci, kiedy to mieszkańcy Holandii oddają hołd żołnierzom i cywilom poległym w czasie II wojny światowej, jak a także w innych konfliktach zbrojnych i misjach pokojowych.

Jak poinformował Ukrinform, głowa państwa ukraińskiego odwiedził Holandię w czwartek, dzień po wizycie w Finlandii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-