Zełenski spotkał się z prezydentem Finlandii

Zełenski spotkał się z prezydentem Finlandii

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył na spotkanie z prezydentem Sauli Niinistöw.

Oficjalna ceremonia rozpoczęcia spotkania była transmitowana na żywo na stronie Kancelarii Głowy Państwa Ukraińskiego na Facebooku, informuje Ukrinform.

Fiński przywódca spotkał się z prezydentem Ukrainy w pobliżu Pałacu Prezydenckiego w Helsinkach. Po krótkim uścisku dłoni głowy państw udały się na dziedziniec pałacu, wysłuchały hymnów obu państw i powitały delegacje.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przybył w środę z wizytą do Finlandii, gdzie przeprowadzi rozmowy ze swoim fińskim odpowiednikiem oraz weźmie udział w szczycie Ukraina-Europa Północna.

Poza tym w ramach szczytu głowa państwa odbędzie osobne spotkania bilateralne z premierami Danii, Islandii, Norwegii i Szwecji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-