Zełenski spotkał się z prezydentem Finlandii

Zełenski spotkał się z prezydentem Finlandii

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył na spotkanie z prezydentem Sauli Niinistöw.

Oficjalna ceremonia rozpoczęcia spotkania była transmitowana na żywo na stronie Kancelarii Głowy Państwa Ukraińskiego na Facebooku, informuje Ukrinform.

Fiński przywódca spotkał się z prezydentem Ukrainy w pobliżu Pałacu Prezydenckiego w Helsinkach. Po krótkim uścisku dłoni głowy państw udały się na dziedziniec pałacu, wysłuchały hymnów obu państw i powitały delegacje.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przybył w środę z wizytą do Finlandii, gdzie przeprowadzi rozmowy ze swoim fińskim odpowiednikiem oraz weźmie udział w szczycie Ukraina-Europa Północna.

Poza tym w ramach szczytu głowa państwa odbędzie osobne spotkania bilateralne z premierami Danii, Islandii, Norwegii i Szwecji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-