Prezydent Czech do Zełenskiego - będę nalegał na rozpoczęcie negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE jeszcze w tym roku

Prezydent Czech do Zełenskiego - będę nalegał na rozpoczęcie negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE jeszcze w tym roku

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z prezydentem Czech Petr Pavelem i podziękował za wsparcie Ukrainy od pierwszego dnia wojny.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym na Instagramie szef państwa ukraińskiego.

„Witam na Ukrainie Prezydenta Republiki Czeskiej Petr Pavela. Dziękuję za tę wizytę, która rozpoczęła się wizytą Buczy i Borodiance. Doceniamy wsparcie Republiki Czeskiej, czeskiego rządu i całego społeczeństwa od pierwszych dzień inwazji na pełną skalę” – powiedział Zełenski.

Podczas spotkania z Wołodymyrem Zełenskim Petr Pavel zapewnił, że będzie nalegał na rozpoczęcie negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE jeszcze w tym roku.

„Dla nas członkostwo Ukrainy w UE i NATO nie jest kwestią „czy”, ale „kiedy”. Zapewniłem prezydenta Zełenskiego, że Republika Czeska będzie głosem, który przypomni wszystkim i wszędzie, że Ukraina zasługuje na to, by być pełnoprawnym członkiem rodziny państw demokratycznych. Będę nalegał, aby negocjacje akcesyjne z UE rozpoczęły się przed końcem roku” – napisał prezydent Czech na Twitterze .

Jak donosi Ukrinform, prezydent Czech Petr Pavel i jego słowacka odpowiedniczka Zuzana Czaputova przybyli do Kijowa rankiem 28 kwietnia.

W tym roku Czechy przeznaczą 22 miliony koron (ponad milion dolarów) na badania 20-25 studentów Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w tym kraju.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-