Zełenski spotkał się z prezydentami czterech polskich „miast ratowników”

Zełenski spotkał się z prezydentami czterech polskich „miast ratowników”

zdjęcie
Ukrinform
Zełenski wraz z premierem RP Mateuszem Morawieckim spotkał się z prezydentami polskich miast, które otrzymały honorowy tytuł „Miasta-Ratowników” Ukrainy: Przemyśla, Rzeszowa, Lublina i Chełma.

O tym poinformowała służba prasowa prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Dziękuję prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi, prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi, prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi, prezydentowi Chełma Jakubowi Banaszekowi za bezprecedensowe wsparcie udzielone Ukraińcom w najtrudniejszym okresie, kiedy miliony naszych obywateli zostały zmuszone do szukać ratunku przed wojną” – czytamy w przesłaniu.

Zełenski uhonorował ich także odznaczeniami państwowymi za pomoc obywatelom Ukrainy.

Ponadto Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu Ołeksandr Baczuk został odznaczony Orderem Księcia Jarosława Mądrego V stopnia.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-