Zełenski spotkał się z prezydentami czterech polskich „miast ratowników”

Zełenski spotkał się z prezydentami czterech polskich „miast ratowników”

zdjęcie
Ukrinform
Zełenski wraz z premierem RP Mateuszem Morawieckim spotkał się z prezydentami polskich miast, które otrzymały honorowy tytuł „Miasta-Ratowników” Ukrainy: Przemyśla, Rzeszowa, Lublina i Chełma.

O tym poinformowała służba prasowa prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Dziękuję prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi, prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi, prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi, prezydentowi Chełma Jakubowi Banaszekowi za bezprecedensowe wsparcie udzielone Ukraińcom w najtrudniejszym okresie, kiedy miliony naszych obywateli zostały zmuszone do szukać ratunku przed wojną” – czytamy w przesłaniu.

Zełenski uhonorował ich także odznaczeniami państwowymi za pomoc obywatelom Ukrainy.

Ponadto Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu Ołeksandr Baczuk został odznaczony Orderem Księcia Jarosława Mądrego V stopnia.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-