Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie - Duda

Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie - Duda

wideo
Ukrinform
Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie, przyjaznych stosunkach i współpracy.

Według korespondenta Ukrinformu, powiedział o tym prezydent RP Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Warszawie.

"Wierzymy, że w najbliższym czasie uda nam się zawrzeć takie porozumienie między naszymi państwami. I tym aktem politycznym zbudować nowy rozdział między naszymi krajami" - podkreślił Duda.

Według niego granica między Ukrainą a Polską powinna przebiegać tylko w sensie politycznym i geograficznym, zwykli Polacy i Ukraińcy nie powinni doświadczać z tego powodu przeszkód w swoim życiu.

„Wierzymy, że Ukraina będzie w Unii Europejskiej. Chcemy, aby zwykli Polacy i Ukraińcy nie czuli granicy, która istnieje między nami, aby ta granica nie stała się między nami przeszkodą, aby nie przeszkadzała w zdobyciu pracy poszukujących pracy lub nauki” – zaznaczył Prezydent RP.

Jak poinformował Ukrinform, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych powiedziała, że jednym z tematów spotkania prezydentów w Warszawie będzie przygotowanie umowy o dobrosąsiedzkich stosunkach między Ukrainą a Polską.

W maju 2022 r. Prezydent RP Andrzej Duda stwierdził w Radzie Najwyższej, że nadszedł czas na zawarcie nowej umowy o dobrym sąsiedztwie z Ukrainą.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce 5 kwietnia.

Oprócz spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą planowane są także spotkania z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami biznesu, Ukraińcami i Polakami na Zamku Królewskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-