Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie - Duda

Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie - Duda

wideo
Ukrinform
Polska i Ukraina pracują nad nowym traktatem o dobrym sąsiedztwie, przyjaznych stosunkach i współpracy.

Według korespondenta Ukrinformu, powiedział o tym prezydent RP Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Warszawie.

"Wierzymy, że w najbliższym czasie uda nam się zawrzeć takie porozumienie między naszymi państwami. I tym aktem politycznym zbudować nowy rozdział między naszymi krajami" - podkreślił Duda.

Według niego granica między Ukrainą a Polską powinna przebiegać tylko w sensie politycznym i geograficznym, zwykli Polacy i Ukraińcy nie powinni doświadczać z tego powodu przeszkód w swoim życiu.

„Wierzymy, że Ukraina będzie w Unii Europejskiej. Chcemy, aby zwykli Polacy i Ukraińcy nie czuli granicy, która istnieje między nami, aby ta granica nie stała się między nami przeszkodą, aby nie przeszkadzała w zdobyciu pracy poszukujących pracy lub nauki” – zaznaczył Prezydent RP.

Jak poinformował Ukrinform, szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych powiedziała, że jednym z tematów spotkania prezydentów w Warszawie będzie przygotowanie umowy o dobrosąsiedzkich stosunkach między Ukrainą a Polską.

W maju 2022 r. Prezydent RP Andrzej Duda stwierdził w Radzie Najwyższej, że nadszedł czas na zawarcie nowej umowy o dobrym sąsiedztwie z Ukrainą.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce 5 kwietnia.

Oprócz spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą planowane są także spotkania z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami biznesu, Ukraińcami i Polakami na Zamku Królewskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-