Duda odznaczył Zełenskiego najwyższym odznaczeniem

Duda odznaczył Zełenskiego najwyższym odznaczeniem

wideo
Ukrinform
Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył głowę państwa ukraińskiego Wołodymyra Zełenskiego Orderem Orła Białego, najwyższym odznaczeniem państwa.

Według korespondenta Ukrinformu nagroda została wręczona podczas spotkania głów państw Polski i Ukrainy w pałacu prezydenckim w Warszawie.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce 5 kwietnia.

Oprócz spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą planowane są także spotkania z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami biznesu, Ukraińcami i Polakami na Zamku Królewskim.

Obecna wizyta jest pierwszą oficjalną wizytą Prezydenta Ukrainy w Polsce po rozpoczęciu pełnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zełenski i Duda spotkali się dwukrotnie – w grudniu ub.r. i lutym br. – w Rzeszowie podczas powrotu prezydenta Ukrainy przez Polskę na Ukrainę po wizytach głowy państwa w USA i krajach europejskich. Spotkania te nie miały jednak statusu wizyt.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-