Wołodymyr Zełenski w Warszawie - spotkał się z Andrzejem Dudą

Wołodymyr Zełenski w Warszawie - spotkał się z Andrzejem Dudą

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski i jego żona Ołena Zełenska przybyli do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Na placu przed pałacem odbyła się oficjalna uroczystość spotkania z polską parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą - informuje korespondent Ukrinform.

Głowa państwa ukraińskiego wraz z pierwszą damą przybyli samochodem pod Pałac, gdzie czekał już na nich Prezydent RP z małżonką oraz delegacje obu krajów i polska gwardia honorowa.

Planuje się, że głowy państw odbędą w przyszłości bezpośrednie rozmowy, a potem – w szerszym gronie.

Czego oczekiwać?

Na podstawie wyników rozmów prezydenci planują zorganizowanie konferencji prasowej dla środków masowego przekazu.

Wcześniej szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Marcin Przydacz powiedział, że w trakcie negocjacji przywódcy państw omówią całe spektrum stosunków ukraińsko-polskich, koncentrując się na kwestiach bezpieczeństwa, współpracy gospodarczej, i kwestie historyczne.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z małżonką przebywają z oficjalną wizytą w Polsce 5 kwietnia.

Oprócz spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą planowane są także spotkania z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami biznesu, Ukraińcami i Polakami na Zamku Królewskim.

Obecna wizyta jest pierwszą oficjalną wizytą Prezydenta Ukrainy w Polsce po rozpoczęciu pełnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zełenski i Duda spotkali się dwukrotnie – w grudniu ub.r. i lutym br. – w Rzeszowie podczas powrotu prezydenta Ukrainy przez Polskę na Ukrainę po wizytach głowy państwa w USA i krajach europejskich. Spotkania te nie miały jednak statusu wizyt.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-