Zełenski spotkał się z premierem Japonii

Zełenski spotkał się z premierem Japonii

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z premierem Japonii Fumio Kishidą.

Szef państwa poinformował o tym w Telegramie, informuje Ukrinform.

„Cieszę się, że mogę powitać w Kijowie premiera Japonii Fumio Kishidę – naprawdę zdecydowanego obrońcę porządku międzynarodowego i wieloletniego przyjaciela Ukrainy” – powiedział Zełenski.

Zełenski spotkał się z premierem Japonii / Fot. Kancelaria Prezydenta

Według niego premier Japonii przybył na Ukrainę dokładnie w momencie, gdy ważne jest zaktywizowanie światowego przywództwa dla ochrony celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych oraz bezpieczeństwa międzynarodowego w ogóle.

Jak donosi Ukrinform, premier Japonii Fumio Kishida przybył na Ukrainę na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Wideo: kanał Telegram Prezydenta Ukrainy

Wcześniej premier odwiedził Buczę w obwodzie kijowskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-