Zełenski - o negocjacjach z Kishidą - Bezpieczeństwo stało się kluczową kwestią

Zełenski - o negocjacjach z Kishidą - Bezpieczeństwo stało się kluczową kwestią

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił kwestie bezpieczeństwa z premierem Japonii Fumio Kishidą i podziękował Ukrainie za wszechstronne wsparcie.

Szef państwa powiedział to podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem japońskiego rządu, informuje korespondent Ukrinform.

„Kluczową kwestią, o której rozmawialiśmy, jest bezpieczeństwo. Podziękowałem Fumio za bardzo ważne wsparcie Ukrainy – bezpieczeństwa, gospodarcze, polityczne, sankcje, humanitarne” – powiedział Zełenski.

Prezydent podkreślił, że każdy pakiet japońskiego wsparcia dla Ukrainy jest inwestycją w międzynarodowy ład oparty na zasadach.

„Rozmawialiśmy o kolejnej próbie rozszerzenia agresji przez Rosję, w związku z tym rozmawialiśmy także o pilnych potrzebach bezpieczeństwa. Uzgodniliśmy, że będziemy kontynuować dialog w sprawie rozszerzenia współpracy w zakresie bezpieczeństwa” – powiedział szef państwa.

Według niego negocjacje te mają szczególne znaczenie zarówno dla obu państw, jak i ogólnie dla bezpieczeństwa globalnego, ponieważ Japonia przewodniczy obecnie G7 i jest członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

„Rosyjska agresja na Ukrainę i na trwający porządek międzynarodowy wywołały zagrożenia i ryzyka, jakich świat nie widział od dziesięcioleci. Aby różne narody w różnych częściach świata nie musiały przez dziesięciolecia cierpieć z powodu okrutnych konsekwencji rosyjskiej agresji, takich jak destabilizacja stosunków międzynarodowych, chaos społeczny, a nawet wywołany masowy głód, współpracujemy z naszymi partnerami” — podkreślił Zełenski.

Jak donosi Ukrinform, premier Japonii Fumio Kishida przybył na Ukrainę na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Wcześniej premier odwiedził Buczę w obwodzie kijowskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-