Premier Japonii odwiedził Buczę

Premier Japonii odwiedził Buczę

zdjęcie
Ukrinform
Premier Japonii Fumio Kishida odwiedził Buczę podczas niezapowiedzianej wizyty na Ukrainie.

Poinformował o tym Reuters, informuje Ukrinform.

Informuje się, że szef japońskiego rządu złożył kwiaty pod kościołem w Buczy i uczcił pamięć zmarłych minutą ciszy.

„Świat był zszokowany, widząc, jak rok temu w Buczy zginęli niewinni cywile. Naprawdę czuję dużo złości z powodu tego okrucieństwa po odwiedzeniu tego miejsca” – powiedział Kishida.

W imieniu obywateli Japonii złożył kondolencje wszystkim zabitym i rannym.

„Japonia będzie nadal czynić wszelkie wysiłki, aby przywrócić pokój" - zapewnił premier.

Jak poinformował Ukrinform, 21 marca na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Kijowa przybył premier Japonii Fumio Kishida. Liderzy mają odbyć wspólne spotkanie.

Według przedstawicieli rządu i partii rządzącej Kishida przyjechał na Ukrainę z Indii.

22 marca odwiedzi Polskę, a 23 marca wróci do Japonii.

Bucza i cały region kijowski zostały wyzwolone od rosyjskich najeźdźców na początku kwietnia 2022 roku . W wyzwolonych miastach i wsiach odnotowano masowe mordy ludności cywilnej dokonane przez Rosjan.

W szczególności w Buczy odkryto masowy grób, w którym pochowano prawie 300 osób, na ulicach leżały dziesiątki ciał, niektóre ze związanymi rękami.

Wśród odnalezionych ofiar zbrodni wojennych są zgwałcone kobiety, których ciała najeźdźcy próbowali spalić, zamordowani przedstawiciele samorządu terytorialnego, dzieci, osoby starsze i mężczyźni. Wiele nosi ślady tortur, ludzi zabijano strzałami w tył głowy.

Według prokuratora generalnego Andrija Kostina armia rosyjska popełniła w rejonie buczańskim ponad 9 tys. zbrodni wojennych, a ponad 1700 cywilów zginęło. Do tej pory zidentyfikowano 91 rosyjskich żołnierzy biorących udział w tych zbrodniach.

W rozmowie z BBC prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił, że wydarzenia w Buczy pokazały prawdziwy stosunek Rosji do Ukrainy i Ukraińców.

24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie pełnej inwazji na Ukrainę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, prowadząc masowy ostrzał obszarów mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, wyrzutni rakiet i pocisków balistycznych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-