Ukraina jest zainteresowana bliższą współpracą energetyczną z Polską – Ambasador

Ukraina jest zainteresowana bliższą współpracą energetyczną z Polską – Ambasador

Ukrinform
Władze ukraińskie są zainteresowane bliską współpracą energetyczną z Polską

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz - informuje Polskie Radio .

"Bardzo sobie cenimy naszą współpracę, mamy wiele projektów, które są już realizowane, pomimo rosyjskiej agresji " - powiedział Zwarycz, dodając, że Kijowowi zależy na tym, aby taka współpraca energetyczna z Warszawą była jak największa.

Zaznaczył, że polsko-ukraińska współpraca w energetyce to nie tylko wsparcie Ukrainy podczas rosyjskiej agresji.

Według niego Ukraina już współpracuje z Polską w zakresie rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej. Ukraińscy eksperci dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi możliwości wykorzystania tego rodzaju energii. Ukraina wspiera też polskie starania o budowę hubu gazowego dla krajów naszego regionu.

Jak donosi Ukrinform, w Polsce oczekuje się, że połączenie energetyczne Chmielnicki-Rzeszów zostanie uruchomione w ciągu kilku tygodni.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-