Zełenski podziękował uczestnikom „Ramsteina” za militarne wsparcie Ukrainy

Zełenski podziękował uczestnikom „Ramsteina” za militarne wsparcie Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy podziękował międzynarodowym partnerom Ukrainy za militarne wsparcie w ramach formatu Ramstein, a także zaapelował o dalsze naciski sankcji na Rosję.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wiadomości wideo pod koniec 385. dnia wojny, donosi Ukrinform.

„Odbyło się kolejne spotkanie w formacie Ramstein, już dziesiąte. Amunicja dla naszych żołnierzy, artyleria, czołgi, ochrona ukraińskiego nieba - to wszystko było omawiane. Są decyzje. Dziękuję Stanom Zjednoczonym, które koordynują Ramstein, oraz wszystkim naszym partnerom za ich stałą gotowość do pomocy” – powiedział.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Jednocześnie Zełenski podziękował Danii za nowy pakiet obronny dla Ukrainy, a także za decyzję o utworzeniu specjalnego funduszu pomocowego dla naszego państwa w wysokości 7 mld koron duńskich, czyli miliarda dolarów.

„Dziękuję rządowi i parlamentowi Danii, całemu duńskiemu społeczeństwu. Takie decyzje gwarantują, że możliwe jest przyspieszenie powrotu pokoju na Ukrainie i stabilności w całej Europie” – powiedział prezydent.

Jak podkreślił Zełenski, ta pomoc jest szczególnie ważna teraz, kiedy czuje się, że rosyjska agresja zbliża się do momentu przełomu. Podkreślił, że nie ma takiego terrorysty, który mógłby zwiększyć swój potencjał w konfrontacji z wolnym światem, a Rosja nie jest wyjątkiem.

„Konieczne jest ciągłe zwiększanie presji terroru. Naciski w naszej obronie, w sankcjach wobec Rosji, w niszczeniu sposobów omijania sankcji przez państwo rosyjskie i jego firmy, w naciskach politycznych i prawnych. Im większa będzie presja, tym szybszy będzie ruch w kierunku przywrócenia naszej integralności terytorialnej i międzynarodowego porządku prawnego” – powiedział szef państwa.

Jak poinformował Ukrinform, w środę odbyło się online dziesiąte spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy w formacie „Ramstein”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-