Zełenski skomentował kolejny masowy atak rakietowy Federacji Rosyjskiej - To im nie pomoże

Zełenski skomentował kolejny masowy atak rakietowy Federacji Rosyjskiej - To im nie pomoże

Ukrinform
W nocy i rano 9 marca Rosja przeprowadziła kolejny atak rakietowy na Ukrainę, próbując ponownie zastraszyć Ukraińców swoją żałosną taktyką.

Wróg z pewnością poniesie odpowiedzialność za wszystko, co zostało popełnione - napisał prezydent Wołodymyr Zełenski w Telegramie.

„Ciężka noc. Zmasowany atak rakietowy w całym kraju. Kijów, obwód kirowohradzki, obwód dniepropetrowski, obwód odeski, obwód charkowski, obwód zaporoski, obwód lwowski, obwód iwano-frankowski, obwód żytomierski, obwód winnicki. Ataki na obiekty infrastruktury krytycznej, budynki mieszkalne. Niestety są ofiary i zabici. Składam kondolencje bliskim" - powiedział szef państwa.

Zełenski zapewnił, że obecnie wszystkie służby działają, a system elektroenergetyczny jest przywracany.

Dodał, że obostrzenia obowiązywały we wszystkich regionach.

„Wróg wystrzelił 81 rakiet, próbując ponownie zastraszyć Ukraińców, wracając do swojej żałosnej taktyki. Okupanci mogą tylko terroryzować pokojowo nastawionych ludzi. To wszystko, do czego są zdolni. Ale im to nie pomoże. Odpowiedzialności za wszystko, co popełnili nie unikną” – podkreślił prezydent.

Głowa państwa podziękował strażnikom ukraińskiego nieba i wszystkim, którzy pomagają przezwyciężyć skutki podstępnych ataków rosyjskich najeźdźców.

Jak informowaliśmy, w nocy i rano 9 marca Federacja Rosyjska przeprowadziła zmasowany atak rakietowy i dronowy na Ukrainę.

Siły Obronne Ukrainy zniszczyły 34 z 48 rosyjskich pocisków manewrujących Kh-101/Kh-555 i Kalibr wystrzelonych 9 marca.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-