Zełenski podziękował wszystkim, którzy trzymają ukraińską flagę na placach Gruzji

Zełenski podziękował wszystkim, którzy trzymają ukraińską flagę na placach Gruzji

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował wszystkim, którzy trzymają ukraińską flagę i śpiewają nasz hymn narodowy na gruzińskich placach.

Odnotował to w swoim przesłaniu wideo pod koniec 378. dnia wojny, informuje Ukrinform.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy w tych dniach wznieśli ukraińskie flagi na placach i ulicach Gruzji. Chcę podziękować za nasz hymn narodowy, który został zagrany w Tbilisi. To jest szacunek dla Ukrainy i chcę wyrazić mój szczery szacunek dla Gruzji” – powiedział.

Zdaniem prezydenta nie ma takiego Ukraińca, który nie życzyłby pomyślności zaprzyjaźnionej Gruzji.

Wyraził przekonanie, że Gruzja i Mołdawia, podobnie jak Ukraina, będą w Unii Europejskiej.

„Wszystkie wolne narody Europy na to zasługują” – dodał Zełenski.

Jak informowaliśmy, w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas akcji protestacyjnej przeciwko przyjęciu projektu ustawy o „zagranicznych agentach” funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali 66 osób.

7 marca gruziński parlament w pierwszym czytaniu zatwierdził projekt ustawy „O przejrzystości obcych wpływów”, zwany także projektem ustawy o „zagranicznych agentach” – podobną do rosyjskiej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-