Sekretarz generalny ONZ przybył do Kijowa

Sekretarz generalny ONZ przybył do Kijowa

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres przybył z oficjalną wizytą do Kijowa.

Jak donosi Ukrinform, powołując się na publikację tagesschau, Guterres przybył do Kijowa w nocy 8 marca.

„Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przybył na Ukrainę z wizytą. Rzecznik prasowy Stefan Dujarric powiedział, że do Kijowa przyjechał nocą” – czytamy w publikacji.

Później informacja ta została potwierdzona w ONZ.

„Sekretarz generalny jest w Kijowie. Dziś później spotka się z Wołodymyrem Zełenskim, aby omówić kontynuację Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego we wszystkich jej aspektach, a także inne pilne kwestie” – poinformowało na Twitterze biuro prasowe sekretarza generalnego. .

To już trzecia wizyta Guterresa na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

Jak informował Ukrinform, 8 marca sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres spotka się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w celu omówienia kontynuacji „porozumienia zbożowego”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-