Szmyhal rozmawiał o dostawach broni z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

Szmyhal rozmawiał o dostawach broni z przywódcami Socjaldemokratycznej Partii Niemiec

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal rozmawiał w Kijowie ze współprzewodniczącym Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Larsem Klingbeilem i liderem frakcji Socjaldemokratycznej w Bundestagu Rolfem Mützenichem na temat zbrojeń, odzyskiwania energii i humanitarnego rozminowywania.

Według Ukrinform Szmyhal napisał o tym w Telegramie .

„Rozmawialiśmy o potrzebach i dostawach broni dla Ukrainy. Niemiecka broń ratuje dziś życie i toruje drogę do zwycięstwa i pokoju. Bardzo doceniamy też pomoc Niemiec w odbudowie infrastruktury energetycznej i gotowość do udzielenia wsparcia w rozminowywaniu” – powiedział szef napisał rząd.

Dodał, że Niemcy są liderem w Europie pod względem wielkości pomocy udzielanej Ukrainie we wszystkich dziedzinach i podziękował za solidarność.

Na spotkaniu omówiono również kwestię sankcji wobec rosyjskiego przemysłu jądrowego oraz powołania specjalnego trybunału międzynarodowego.

Szmyhal otrzymał zapewnienia od niemieckich partnerów, że Niemcy będą nadal wspierać Ukrainę we wszystkich sektorach.

Jak informowaliśmy, do Kijowa przybyli współprzewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Lars Klingbeil oraz lider frakcji Socjaldemokratycznej w Bundestagu Rolf Mützenich.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-