Zełenski spotkał się w Kijowie z ministrem spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej

Zełenski spotkał się w Kijowie z ministrem spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej

wideo
Ukrinform
Na spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej, księciem Faisal bin Farhan Al Saudem, prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował za wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, wynika to z telegramu głowy państwa ukraińskiego.

„Odbyłem spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej, księciem Faisal bin Farhan Al Saudem” – napisał Zełenski.

Podkreślił, że jest to pierwsza oficjalna wizyta szefa MSZ królestwa na Ukrainie od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych. „Spodziewam się, że nada on nowy impuls do dalszej intensyfikacji naszego wzajemnie korzystnego dialogu. Dziękujemy za wspieranie pokoju na Ukrainie, naszej suwerenności i integralności terytorialnej! To jest bardzo ważne dla nas i naszego społeczeństwa” – podkreślił szef ukraińskiego państwa.

Według służby prasowej głowy państwa, podczas negocjacji strony zwróciły uwagę na znaczenie wsparcia Arabii Saudyjskiej dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, w szczególności w ramach ONZ, a także zwróciły szczególną uwagę na realizację ukraińskiego formuła pokoju.

Należy zauważyć, że Zełenski zaprosił Królestwo Arabii Saudyjskiej do wzięcia udziału w rozpoczętym odpowiednim procesie dyplomatycznym, w szczególności do udziału w realizacji niektórych klauzul formuły.

Prezydent odrębnie zaznaczył, że mimo kontynuacji agresji zbrojnej nasz kraj nadal wnosi swój wkład w globalne bezpieczeństwo żywnościowe.

Służba prasowa głowy państwa zauważa, że na spotkaniu "wyrażono nadzieje co do zaangażowania Arabii Saudyjskiej w ukraińską inicjatywę dostaw zboża do głodujących krajów afrykańskich".

Również Prezydent Ukrainy i Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej wymienili poglądy na temat udziału strony saudyjskiej w powojennej odbudowie Ukrainy, a także zaangażowania w obiecujące projekty inwestycyjne, rolno-przemysłowe i sfery energii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-