Po powrocie Krymu przywrócimy pokój – Zełenski

Po powrocie Krymu przywrócimy pokój – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził przekonanie, że zwrot Krymu może przywrócić pokój, bo to ukraińska ziemia i ukraiński naród.

Prezydent napisał o tym w Telegramie, przekazuje Ukrinform.

„Dziewięć lat temu od Krymu rozpoczęła się rosyjska agresja. Po powrocie na Krym przywrócimy pokój. To jest nasza ziemia. Nasz naród. Nasza historia. Przywrócimy ukraińską flagę w każdy zakątek Ukrainy” – zapewnił Zełenski.

Jak donosi Ukrinform, 26 lutego Ukraina obchodzi Dzień Oporu wobec rosyjskiej okupacji Krymu.

Dziewięć lat temu grupy sabotażowe Federacji Rosyjskiej rozpoczęły próby zajęcia Krymu. 26 lutego 2014 r. na wezwanie Medżlisu Tatarów Krymskich do Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu tysiące Tatarów krymskich, Ukraińców i przedstawicieli innych narodowości wyszło, by stawić opór rosyjskiej okupacji i zadeklarowało całemu światu o integralności Ukrainy. Następnego dnia do budynków rządowych ARK wkroczyły regularne formacje wojskowe Federacji Rosyjskiej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-