Zełenski spotkał się w Kijowie z premier Włoch

Zełenski spotkał się w Kijowie z premier Włoch

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z premier Włoch Giorgią Meloni i przedstawił wspólną wizję wartości pokoju.

Szef państwa poinformował o tym w Telegramie, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj w Kijowie witam włoską delegację pod przewodnictwem premier Włoch Giorgii Meloni. My i Włochy podzielamy wspólną wizję wartości pokoju. Dlatego wspólnie dążymy do jak najszybszego powstrzymania rosyjskiego terroru, powstrzymania tej całkowicie niesprowokowanej i agresywnej wojny rosyjskiej tak szybko, jak to możliwe” – zaznaczył prezydent.

Jak informowaliśmy, we wtorek premier Włoch Giorgia Meloni przyjechała z pierwszą wizytą na Ukrainę. Szef włoskiego rządu odwiedziła już miasta regionu kijowskiego, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-