Zełenski spotkał się w Kijowie z premier Włoch

Zełenski spotkał się w Kijowie z premier Włoch

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z premier Włoch Giorgią Meloni i przedstawił wspólną wizję wartości pokoju.

Szef państwa poinformował o tym w Telegramie, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj w Kijowie witam włoską delegację pod przewodnictwem premier Włoch Giorgii Meloni. My i Włochy podzielamy wspólną wizję wartości pokoju. Dlatego wspólnie dążymy do jak najszybszego powstrzymania rosyjskiego terroru, powstrzymania tej całkowicie niesprowokowanej i agresywnej wojny rosyjskiej tak szybko, jak to możliwe” – zaznaczył prezydent.

Jak informowaliśmy, we wtorek premier Włoch Giorgia Meloni przyjechała z pierwszą wizytą na Ukrainę. Szef włoskiego rządu odwiedziła już miasta regionu kijowskiego, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-