Wizyta Bidena w Kijowie zainspiruje naszych przyjaciół i wstrząśnie przeciwnikami oraz „neutralnymi” – Kuleba

Wizyta Bidena w Kijowie zainspiruje naszych przyjaciół i wstrząśnie przeciwnikami oraz „neutralnymi” – Kuleba

Ukrinform
Wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie w rocznicę rozpoczęcia rosyjskiej agresji jest wyraźnym sygnałem dla Rosji i świata, że Stany Zjednoczone będą stać z Ukrainą aż do zwycięstwa, które obejmuje przywrócenie naszych granic z 1991 roku.

Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba, donosi korespondent Ukrinformu.

Szef ukraińskiej dyplomacji podkreślił, że wizyta prezydenta USA w Kijowie odbyła się nie tylko w przededniu rocznicy inwazji na pełną skalę. Przypomniał, że właśnie w tych dniach w 2014 roku rozpoczęło się zajęcie Krymu przez wojska rosyjskie.

„Mam na myśli to, że jest to również dosłownie dzień, w którym dziewięć lat temu rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. I to jest pierwszy prezydent USA, który odwiedził Ukrainę od tego czasu, Barack Obama tego nie zrobił. To wyraźny sygnał, że Stany Zjednoczone będą z nami aż do zwycięstwa, a zwycięstwo to będzie polegało na przywróceniu naszych granic do tych z 1991 roku. To jest sygnał dla Rosji, to jest sygnał dla świata. I pewne jest, że ta wizyta zainspiruje naszych przyjaciół i przyniesie jasność i zachwianie w szeregach naszych przeciwników lub tak zwanych neutralnych” – powiedział Kuleba.

Dodał, że wizyta odbyła się "wbrew wszelkim zasadom" i z punktu widzenia organizacji jest bezprecedensowa w historii światowej dyplomacji.

Według szefa MSZ głównym rezultatem wizyty jest to, że "w tym dniu w Kijowie przebywał prezydent Stanów Zjednoczonych".

„Nawet gdyby nie przyniósł nic więcej, tylko po prostu przyszedł, to samo w sobie byłoby najpotężniejszym wynikiem. Ale w rzeczywistości wyniki są bardziej szczegółowe i konkretne. Obejmuje to ogłoszony pakiet pomocy wojskowej oraz porozumienie między dwoma prezydentami, że nowy, potężny pakiet sankcji zostanie uchwalony przed rocznicą inwazji na pełną skalę. I będą to nie tylko sankcje amerykańskie, ale na poziomie G7 i synchronizacja planów dotyczących działań Ukrainy na polu walki oraz dyskusja na temat dostaw tej broni, której nie dostarczyły Ukrainie Stany Zjednoczone” – powiedział minister.

Według niego na podstawie wyników tej wizyty zostaną podjęte następujące decyzje, które będą korzystne dla naszego kraju i zwycięstwa.

Jak informowaliśmy, 20 lutego prezydent USA Joe Biden odwiedził Ukrainę. Zapowiedział, że USA przyznają Ukrainie nowy pakiet pomocy wojskowej o wartości 500 mln dolarów, który obejmie m.in. rakiety do systemu HIMARS, systemy przeciwpancerne Javelin itp.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-