Szmyhal o wizycie Bidena - To potężny sygnał poparcia narodu ukraińskiego

Szmyhal o wizycie Bidena - To potężny sygnał poparcia narodu ukraińskiego

zdjęcie
Ukrinform
Wizyta amerykańskiej delegacji pod przewodnictwem prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie to mocny sygnał poparcia dla Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, premier Denys Szmyhal napisał o tym w Telegramie.

„Historyczna wizyta w Kijowie delegacji amerykańskiej pod przewodnictwem prezydenta USA Joe Bidena. Mocny sygnał poparcia narodu ukraińskiego” – napisał Szmyhal.

Dodał, że podczas rozszerzonego spotkania Bidena z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim poruszono kwestię sankcji wobec rosyjskiego przemysłu nuklearnego i przedstawicieli Rosatomu.

„Uwagę prezydenta USA skupiłem na trzech ważnych reformach: antykorupcyjnej, reformie wymiaru sprawiedliwości i reformie ładu korporacyjnego” – dodał szef rządu.

Szmyhal podkreślił, że Ukraina docenia wsparcie USA w sprawie szybkiego ożywienia.

„Jesteśmy wdzięczni za przeznaczenie 1,5 mld dolarów na ten kierunek i 1,1 mld dolarów na wsparcie energetyki Ukrainy i Mołdawii” – napisał premier.

Ponadto Szmyhal napisał, że Ukraina spodziewa się w tym roku przyciągnąć 17 miliardów dolarów z „finansowego Ramsteina” na przywrócenie infrastruktury krytycznej.

Jak donosi Ukrinform, Biden odwiedził Kijów w poniedziałek, 20 lutego. Była to jego pierwsza wizyta na Ukrainie jako głowy Stanów Zjednoczonych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-