Biden ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej o wartości 500 milionów dolarów dla Ukrainy

Biden ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej o wartości 500 milionów dolarów dla Ukrainy

wideo
Ukrinform
Stany Zjednoczone przekarzą Ukrainie nowy pakiet pomocy wojskowej w wysokości 500 mln dolarów, który obejmie w szczególności pociski dla systemu HIMARS, przeciwpancerne systemy rakietowe JAVELIN itp.

Poinformował o tym szef Białego Domu Joe Biden podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim podczas nieoczekiwanej wizyty w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Razem z naszymi sojusznikami dostarczyliśmy już (na Ukrainę – red.) 700 czołgów, tysiące pojazdów wojskowych, 1000 systemów artyleryjskich, ponad 2 miliony pocisków artyleryjskich, ponad 50 systemów artyleryjskich dalekiego zasięgu, przeciwokrętowych i powietrznych systemów obronnych i wszystko dla obrony Ukrainy. I to bez uwzględnienia 0,5 miliarda dolarów, które zapowiem dziś i jutro” – podkreślił Biden.

Zaznaczył, że nowy pakiet pomocy wojskowej obejmie w szczególności więcej rakiet do systemów HIMARS, przeciwpancerne systemy rakietowe JAVELIN, więcej sprzętu wojskowego i uzbrojenia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-