Zełenski rozmawiał z Bidenem - rozmowa, która przybliża nasze wspólne zwycięstwo

Zełenski rozmawiał z Bidenem - rozmowa, która przybliża nasze wspólne zwycięstwo

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden przeprowadzili rozmowy w formacie tête-à-tête i z delegacjami.

Szef państwa ukraińskiego powiedział to na konferencji prasowej, informuje korespondent Ukrinform.

„Prowadziliśmy rozmowy z panem prezydentem USA w formacie tête-à-tête, a następnie w formacie rozszerzonym. To była rozmowa, która naprawdę przybliża nas do wspólnego wygrania tej wojny. Możemy i musimy uczynić ten rok, 2023, rokiem zwycięstwa” – powiedział Zełenski.

Według niego negocjacje były merytoryczne i ważne.

Prezydent powiedział, że jest w stałym kontakcie z amerykańskim przywódcą od pierwszych minut wojny na pełną skalę z Ukrainą. I podkreślił, że obecna wizyta jest pierwszą od 15 lat wizytą prezydenta USA na Ukrainie.

Jednocześnie szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak napisał w Telegramie, że wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena na Ukrainie ma charakter strategiczny, „wiele kwestii jest rozstrzyganych i oczekujące zostaną przyspieszone”.

„Historyczna wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie i spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraina jest dziś sercem demokracji, która walczy o wolność. Chcę podziękować doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Joe Bidena, Jake'owi Sullivanowi, z którym pracowaliśmy w szczególności nad kwestią wizyty" - powiedział Jermak.

Dodał, że jest „bardzo zadowolony z konstruktywnej współpracy z Jake'iem, która zawsze daje potężny efekt".

„Wierzcie mi, wizyta Joe Bidena jest strategiczna. Wiele spraw zostało rozwiązanych, a te, które były w toku, zostaną przyspieszone. Naszym wspólnym celem jest zwycięstwo Ukrainy nad Rosją oraz triumf ukraińskich żołnierzy i zachodniej broni” – podkreślił szef OP.

Jak informowaliśmy, prezydent USA Joe Biden przybył w poniedziałek, 20 lutego, z wizytą na Ukrainę. To jego pierwsza wizyta jako głowy Stanów Zjednoczonych. Spotkał się już z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-