Biden ogłosi w Kijowie nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Biden ogłosi w Kijowie nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Ukrinform
Prezydent USA Joe Biden ogłosi w Kijowie dostawy krytycznej broni na Ukrainę.

Jak donosi Ukrinform, jest to napisane w jego oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Białego Domu.

„Dzisiaj w Kijowie spotykam się z prezydentem Zełenskim i jego ekipą dla rozszerzonej dyskusji na temat naszego wsparcia dla Ukrainy. Ogłoszę kolejną dostawę krytycznego sprzętu, w tym amunicji artyleryjskiej, systemów przeciwpancernych i radarów obserwacji powietrza, aby pomóc chronić Ukraińców przed bombardowaniami z powietrza” – powiedział Biden.

Dodał, że jeszcze w tym tygodniu Stany Zjednoczone ogłoszą dodatkowe sankcje wobec rosyjskich elit i firm, które pomagają rosyjskiej machinie wojskowej lub pomagają jej uniknąć sankcji.

„W ciągu ostatniego roku Stany Zjednoczone utworzyły koalicję krajów od Atlantyku po Pacyfik, aby pomóc chronić Ukrainę, udzielając bezprecedensowego wsparcia wojskowego, gospodarczego i humanitarnego – i to wsparcie będzie kontynuowane” – powiedział szef Białego Domu.

Biden dodał, że jutro spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

„Cieszę się również na podróż do Polski na spotkanie z prezydentem Dudą i przywódcami naszych sojuszników na wschodniej flance (Europa – red.) a także przedstawić wizję tego, jak Stany Zjednoczone będą nadal jednoczyć świat, wspierając naród ukraiński i podstawowe wartości praw człowieka i godności zapisane w Karcie ONZ, które jednoczą nas na całym świecie” – powiedział.

Jak poinformował Ukrinform, 20 lutego na Ukrainę złożył wizytę prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-