Iran stanowi zagrożenie nie tylko dla Ukrainy, ale także dla całej Europy - szef izraelskiego MSZ

Iran stanowi zagrożenie nie tylko dla Ukrainy, ale także dla całej Europy - szef izraelskiego MSZ

Ukrinform
Podczas wizyty w Kijowie izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen potępił niszczycielskie działania Iranu.

Podkreślił to na wspólnej konferencji prasowej z szefem MSZ Ukrainy Dmytro Kulebą, informuje korespondent Ukrinform.

„Chciałbym również skorzystać z okazji, aby przyłączyć się do słów ministra spraw zagranicznych Kuleby, potępiających destrukcyjne działania Iranu, które rozprzestrzeniły się na Ukrainę, sieją terror i chaos oraz zabijają niewinnych ludzi. Iran jest krajem nr 1 w finansowaniu terroryzmu – to kolejne przypomnienie, że Iran stanowi zagrożenie nie tylko dla tego kraju, ale dla całej Europy” – powiedział Cohen.

Szef MSZ podkreślił, że konieczne jest wysłanie bardzo jasnego komunikatu, by działalność terrorystyczna Iranu była przerwana.

„Stajemy razem z Ukraińcami w apelu o zakończenie irańskiego terroru i będziemy działać na wszystkich szczeblach i na wszystkich platformach międzynarodowych, aby zapewnić bezpieczeństwo w naszym regionie” – powiedział minister.

Jak informowaliśmy, minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen przybył w czwartek do Kijowa – po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-