Zełenski spotkał się z szefem MSZ Izraela – zaprosił do przyłączenia się do realizacji Formuły Pokoju

Zełenski spotkał się z szefem MSZ Izraela – zaprosił do przyłączenia się do realizacji Formuły Pokoju

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski oczekuje, że wizyta ministra spraw zagranicznych Izraela Eli Cohena na Ukrainie przyczyni się do pogłębienia współpracy między państwami.

Prezydent Ukrainy poinformował o tym w Telegramie po spotkaniu z szefem MSZ Izraela, przekazuje Ukrinform.

Zełenski zaznaczył, że państwo Izrael zawsze było ważnym partnerem Ukrainy na Bliskim Wschodzie. Wizyta Cohena jest pierwszą wizytą przedstawiciela Izraela na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

„Podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Eli Cohenem rozmawialiśmy o pogłębieniu współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach” – powiedział ukraiński szef państwa.

Zaprosił też Izrael do włączenia się w realizację ukraińskiej formuły pokoju.

Ponadto Zełenski i Cohen omówili kwestię udziału Izraela w powojennej odbudowie państwa ukraińskiego. W szczególności, zdaniem prezydenta, Ukraina mogłaby wykorzystać izraelskie doświadczenie w rozminowywaniu. Zełenski zaprosił także Izrael do udziału w odbudowie obiektów infrastruktury cywilnej.

Prezydent Ukrainy podziękował rozmówcy za udzieloną pomoc humanitarną.

„Spodziewam się, że ta wizyta przyczyni się do pogłębienia naszej współpracy" - podkreślił głowa państwa.

Według służby prasowej Kancelarii Prezydenta Ukrainy, w tym kontekście strony rozmawiały o poparciu ukraińskiej inicjatywy na forum ONZ.

Jak poinformował Ukrinform, 16 lutego do Kijowa przybył minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-