Szmyhal omówił z premierem Szwecji zwiększenie presji sankcji na Federację Rosyjską

Szmyhal omówił z premierem Szwecji zwiększenie presji sankcji na Federację Rosyjską

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Na spotkaniu z premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem premier Denys Szmyhal rozmawiał o pomocy wojskowej i zwiększeniu presji sankcji na agresora.

Jak donosi Ukrinform, Szmyhal poinformował o tym w Telegramie .

Zauważyłteż, że szczególną uwagę zwrócono na utworzenie specjalnego międzynarodowego trybunału, który miałby postawić najwyższe kierownictwo Rosji przed wymiarem sprawiedliwości. Rozważano także kwestię kompleksowego wzmocnienia stabilności Ukrainy, co obejmuje w szczególności odbudowę infrastruktury energetycznej.

Wideo: Telegramowy kanał premiera Ukrainy

"Prowadzimy negocjacje w sprawie zwiększenia możliwości importu energii elektrycznej z UE. Jestem wdzięczny szwedzkiemu rządowi i Szwedom za wszechstronne wsparcie" - dodał Szmyhal.

Szef rządu podkreślił, że wiąże duże nadzieje ze szwedzką prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

Jak informowaliśmy, premier Szwecji Ulf Kristersson przebywa na Ukrainie z roboczą wizytą.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-