Szmyhal omówił z premierem Szwecji zwiększenie presji sankcji na Federację Rosyjską

Szmyhal omówił z premierem Szwecji zwiększenie presji sankcji na Federację Rosyjską

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Na spotkaniu z premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem premier Denys Szmyhal rozmawiał o pomocy wojskowej i zwiększeniu presji sankcji na agresora.

Jak donosi Ukrinform, Szmyhal poinformował o tym w Telegramie .

Zauważyłteż, że szczególną uwagę zwrócono na utworzenie specjalnego międzynarodowego trybunału, który miałby postawić najwyższe kierownictwo Rosji przed wymiarem sprawiedliwości. Rozważano także kwestię kompleksowego wzmocnienia stabilności Ukrainy, co obejmuje w szczególności odbudowę infrastruktury energetycznej.

Wideo: Telegramowy kanał premiera Ukrainy

"Prowadzimy negocjacje w sprawie zwiększenia możliwości importu energii elektrycznej z UE. Jestem wdzięczny szwedzkiemu rządowi i Szwedom za wszechstronne wsparcie" - dodał Szmyhal.

Szef rządu podkreślił, że wiąże duże nadzieje ze szwedzką prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

Jak informowaliśmy, premier Szwecji Ulf Kristersson przebywa na Ukrainie z roboczą wizytą.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-