Szef MSZ Izraela przybył z wizytą do Kijowa

Szef MSZ Izraela przybył z wizytą do Kijowa

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen przybył w czwartek do Kijowa – po raz pierwszy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

Izraelski minister poinformował o tym na Twitterze, informuje Ukrinform.

„Przyjechałem do Kijowa z pierwszą wizytą izraelskiego ministra na Ukrainie od początku wojny. W ciągu ostatniego roku Izrael stał obok narodu ukraińskiego i po stronie Ukrainy. Dziś podniesiemy izraelską flagę pod ambasadą Izraela w Kijowie, która powróci do regularnej działalności w celu wzmocnienia relacji między krajami” – napisał dyplomata.

Cohen zaznaczył, że spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą. Odwiedzi też Buczę.

Cohen ma przebywać w Kijowie do piątku 17 lutego.

Jak poinformował Ukrinform, podczas pierwszej rozmowy 19 stycznia ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Izraela Dmytro Kuleba i Eli Cohen rozmawiali o współpracy w ramach organizacji międzynarodowych i planach zwiększenia pomocy dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-