Reznikow spotkał się ze Stoltenbergiem i omówił współpracę z NATO

Reznikow spotkał się ze Stoltenbergiem i omówił współpracę z NATO

Ukrinform
Minister obrony Ołeksij Reznikow rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem o systemowej interakcji Ukrainy z Sojuszem.

Jak donosi Ukrinform, szef MON poinformował o tym na Facebooku .

Podczas spotkania minister podziękował Stoltenbergowi za jego konsekwentne stanowisko we wspieraniu Ukrainy. Jak zauważył Reznikow, Rosja jest obecnie oficjalnie uznawana za najważniejsze i bezpośrednie zagrożenie dla krajów NATO.

„Żołnierze ukraińscy chronią dziś na polu bitwy całą Europę. Podziwia ich cały świat! Ukraina de facto przystąpiła do NATO w zeszłym roku. Robię wszystko, aby stało się to de iure swojego czasu” – dodał szef MON.

Jak informowaliśmy, 14 lutego, w Brukseli odbyło się spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy („Ramstein-9”). Główne punkty programu:

• ochrona ukraińskiego nieba, w tym poprzez włączenie platformy lotniczej;

• rozwój „koalicji czołgów”;

• stworzenie marginesu bezpieczeństwa dla amunicji;

• programy szkoleniowe dla żołnierzy ukraińskich;

• stabilność wsparcia – logistyka, konserwacja, naprawy, praktyczna realizacja „Wojskowego Schengen”.

Zgodnie z wynikami spotkania przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA Mark Milley zauważył, że partnerzy formatu „Ramstein" byli w stanie zgromadzić dużo pomocy dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-