Zełenski w Parlamencie Europejskim - Jestem tutaj, aby chronić drogę do domu Ukraińców

Zełenski w Parlamencie Europejskim - Jestem tutaj, aby chronić drogę do domu Ukraińców

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że Europa pozostanie wolna tak długo, jak długo wszystkie kraje kontynentu będą dbać o europejski styl życia.

Oświadczył to podczas przemówienia na specjalnej sesji Parlamentu Europejskiego, informuje korespondent Ukrinform.

„Europa zawsze pozostanie wolna, dopóki jesteśmy razem i dopóki będziemy dbać o naszą Europę, dbać o europejski styl życia” – powiedział Zełenski.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Według niego nowoczesna i pokojowa Europa daje światu europejski styl życia, europejski sposób życia i zasady życia, kiedy wszyscy się liczą, obowiązuje praworządność, państwa dążą do bycia społecznymi, a społeczeństwa są otwarte; gdy różnorodność jest wartością, a różne wartości łączy sprawiedliwa równość; kiedy granice nie są łamane, ale ich przekraczanie nie jest odczuwalne; kiedy ludzie wierzą w jutro i są gotowi wyjść na plac, by walczyć o swoje „jutro”; kiedy jedyną barierą między prezydentem a protestującymi są uczciwe wybory.

„To jest nasza Europa, to są nasze zasady, to jest nasz sposób życia. A dla Ukrainy to droga do domu. Teraz jestem tutaj, aby chronić drogę naszego narodu do domu – wszystkich Ukraińców, wszystkie Ukrainki w różnym wieku i o różnych przekonaniach politycznych, o różnym statusie społecznym, różnych poglądach na religię, różne osobiste historie, ale jedna europejska historia z wami wszystkimi” – powiedział Zełenski.

Głowa państwa przypomniał, że obecnie ukraiński europejski styl życia próbuje zniszczyć Rosja wojną totalną, aby zniszczyć potem europejski styl życia jako taki dla każdego z 27 krajów Unii Europejskiej.

„Nie pozwolimy na to” – zapewnił ukraiński przywódca.

Zełenski podziękował parlamentom europejskim za wsparcie i zaprosił do odwiedzenia Ukrainy.

Jak informowaliśmy, w czwartek w Brukseli przebywa prezydent Wołodymyr Zełenski.

Dzień wcześniej, 8 lutego, odwiedził Wielką Brytanię, gdzie spotkał się z królem Karolem III i premierem Rishi Sunakiem oraz szkolącym się tam ukraińskim personelem wojskowym.

Tego samego dnia przybył do Paryża, gdzie spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem federalnym Niemiec Olafem Scholzem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-