Zełenski i Sunak odwiedzili bazę w Wielkiej Brytanii, w której szkolą się ukraińscy żołnierze

Zełenski i Sunak odwiedzili bazę w Wielkiej Brytanii, w której szkolą się ukraińscy żołnierze

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem odwiedzili bazę wojskową Bovington Camp, w której szkolą się ukraińscy żołnierze.

Jak donosi Ukrinform, poinformowało o tym Biuro Prezydenta.

„Szef państwa zapoznał się ze szkoleniem ukraińskich załóg na brytyjskim czołgu głównym Challenger i innych pojazdach opancerzonych. Prezydentowi zademonstrowano praktyczne elementy szkolenia” – czytamy w komunikacie.

Zełenski rozmawiał też z żołnierzami i dowództwem bazy.

„Widziałem, że chłopcy są gotowi do szybkiej nauki. Nasi żołnierze są pilni i spieszą się, aby jak najszybciej nauczyć się nowych umiejętności, aby móc wrócić do domu i wykorzystać to, czego się nauczyli, do wyzwolenia naszego terytorium. Widzę, że jest do tego wszystko, co niezbędne, łącznie z potężnymi czołgami. Tylko te, których potrzebujemy. I robimy wszystko, aby jak najszybciej pojawiły się na polu walki” – zaznaczył szef państwa.

Prezydent wręczył ukraińskim żołnierzom odznaczenia państwowe. W szczególności czołgiści, spadochroniarze i mechanicy Sił Zbrojnych otrzymali ordery Bohdana Chmielnickiego III stopnia „Za odwagę” oraz medale „Za służbę wojskową dla Ukrainy”.

Jak informowaliśmy, Wołodymyr Zełenski odwiedził w środę Wielką Brytanię podczas swojej drugiej zagranicznej podróży od rozpoczęcia pełnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W ramach wizyty strona brytyjska w szczególności zapowiedziała przyszłe szkolenie ukraińskich pilotów na nowoczesnych myśliwcach NATO.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-