Zełenski - Jestem w Londynie, aby osobiście podziękować Brytyjczykom za wsparcie Ukrainy

Zełenski - Jestem w Londynie, aby osobiście podziękować Brytyjczykom za wsparcie Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przybył z wizytą do Wielkiej Brytanii, aby osobiście podziękować Brytyjczykom i premierowi Rishi Sunakowi za wsparcie dla Ukrainy.

Szef państwa ukraińskiego poinformował o tym na Instagramie , informuje Ukrinform.

„Wielka Brytania jako jedna z pierwszych przybyła z pomocą Ukrainie. Dziś jestem w Londynie, aby osobiście podziękować Brytyjczykom za wsparcie i premierowi Rishi Sunakowi za jego pozycję” – powiedział Zełenski.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Jak informowaliśmy, po przybyciu do Wielkiej Brytanii Zełenski spotkał się już z premierem kraju Rishi Sunakiem. Ma również przemawiać przed brytyjskim parlamentem.

To pierwsza wizyta Zełenskiego w Wielkiej Brytanii i druga za granicą od czasu pełnej inwazji Rosji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku. W grudniu 2022 r. ukraińska głowa państwa złożył wizytę w USA.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-